пятница, 15 марта 2013 г.

Зображення до теми "Формати графічних файлів" JPEG (Joint Photographic Experts Group) — растровий формат збереження графічної інформації, що використовує стиснення з втратами. BMP (Bitmap) — bitmap-формат операційної системи Windows, який запам'ятовує одно і багатокольорові (RGB) ілюстрації у формі Pixel. BMP-формат використовується в офісах і бюро, а також для відображення інформації на переглядових екранах. GIF (англ. Graphics Interchange Format) — 8-бітний растровий графічний формат, що використовує до 256 чітких кольорів із 24-бітного діапазону RGB. формат було розроблено компанією CompuServe у 1987 році, і з того часу набув широкої популярності у всесвітній павутині завдяки своїй відносній простоті та мобільності. Одними із головних особливостей формату є підтримка анімації та прозорості. TIFF (англ. Tag Image File Format або Tagged Image File Format) — графічний формат, розроблений компанією Aldus (сучасна Adobe) у 1987 році, як один з базових універсальних форматів представлення високоякісних зображень, які використовуються у поліграфічній галузі. Попри те, що формат досить старий, він не втратив своїх позицій і досі широко використовується за призначенням. Найбільш недавня версія формату, TIFF 6 представлена у 1992 році. Формат PSD — стандартний формат пакету Adobe Photoshop і відрізняється від більшості звичайних растрових форматів можливістю зберігання шарів (layers). Формат підтримує альфаканали, шари, контури, прозорість, векторні написи тощо Прекрасно підійде для перенесення або зберігання зображень, що містять специфічні, властиві тільки Adobe Photoshop, елементи. Головний недолік — апаратно залежний.
Ключові поняття з теми "Формати графічних файлів" JPEG(JPG) – найчастіше використовується для таких зображень як фотографій, малюнків т.д.. Висока міра стискання у форматі JPEG значно зменшує розмір файлу зображення, але при цьому відбувається втрата якості зображення. На сьогоднішній день JPEG є кращим форматом для фотографій і зображень з великим числом кольорів. Зручний для використання в Інтернеті або пересилці по електронній пошті. Приблизно 16 мільйонів кольорів. BMP – растровий графічний формат. Стандартний формат графічних файлів для Windows. Практично всі програми редагування зображення Windows можуть створювати і читати файли BMP. Можна встановити колір зображення, від чорно-білого до повнокольорового. Зображення в цьому форматі не піддається стисканню. Приблизно 16.7 мільйонів кольорів. GIF – Graphics Interchange Format (формат обміну графічними даними). Стандарт фірми Compuserve, для визначення растрових кольорових зображень. Створені для мережевого поширення, файли даного формату дуже малі. Формат записує чорно-біле зображення, використовуючи 256 відтінків сірого, і кольорове зображення, використовуючи 256 або менш кольорів. Зображення також можна використовувати в анімації. TIFF(TIF) – Tagged Image File Format (тегованний формат файлів зображень), растровий графічний формат. Цей формат асоціюється із зображенням високої якості і вважається стандартним форматом обміну даних між ПК. Формат TIFF дозволяє стискати зображення без втрати даних. Широко використовується користувачами цифрових камер. PSD – Photo Shop Data. Формат файлів програми обробки фотозображень Photoshop. Приблизно 280 трильйонів кольорів. В статті використано матеріали з http://samsebeadmin.ucoz.ua/publ/rizne/tablicja_formativ_fajliv_tablica_formatov_fajlov/14-1-0-66
Відеосюжет за темою "Формати графічних файлів"

Карта знань "Формати графічних файлів"

среда, 13 марта 2013 г.


RAW

Цей формат містиць неопрацьовану інформацію, що надходить безпосередньо з матриці фотокамери. Ці файли не обробляються процесором камери (на відміну від JPG) і містять оригінальну інформацію про зйомку. RAW може бути зжатий без втрати якості.
Переваги RAW очевидні - на відміну від JPG, що був оброблений у камері і вже збережений зі стисненням даних - RAW дає найширші можливості по обробці фотографії і зберігає максимальну якість.
Примітка. Різні виробники фототехніки використовують різні алгоритми для створення RAW у своїх камерах. Кожний виробник придумує власний розширення для своїх RAW-Файлів - NEF - Nikon, CR2 – Canon...

JPEG (він же JPG)

Це найпоширеніший формат графічних файлів. Свою популярність JPG заслужив завдяки гнучкій можливісті стиснення даних. При необхідності зображення можна зберегти з максимальною якістю. Або стиснути його до мінімального розміру файлу, наприклад для передачі по мережі інтернет.
В JPG застосовується алгоритм стиску із втратою якості. Що це нам дає? Явний мінус такої системи - втрата якості зображення при кожному збереженні файлу. З іншого боку стиск зображення в 10 раз спрощує його передачу.
На практиці, збереження фотографії з мінімальним ступенем стиску не дає видимого погіршення якості зображення. Саме тому JPG - найпоширеніший і популярний формат зберігання графічних файлів.

TIFF

Формат TIFF дуже популярний для зберігання зображень. Він дозволяє зберігати фотографії в різних колірних схемах (RBG, CMYK, YCbCr, CIE Lab та ін.) і з великою глибиною кольору (8, 16, 32 і 64 біт). TIFF широко підтримується графічними додатками та використовується в поліграфії.
На відмінно від JPG, зображення в TIFF форматі не будуть втрачати якість після кожного збереження файлу. Але ,на жаль, саме через це TIFF файли займають в кілька разів більше дискового простору ніж JPG файли.
Право на формат TIFF у цей момент належить компанії Adobe. Photoshop може зберігати TIFF без об'єднання шарів.

PSD

Формат PSD використовується в програмі Photoshop. PSD дозволяє зберігати растровое зображення з багатьма шарами, будь-якої глибини кольору і в будь-якій колірній схемі.
Найчастіше формат використовується для збереження проміжних або підсумкових результатів складної обробки з можливістю зміни окремих елементів.
Так само PSD підтримує стиск без втрати якості. Але велика кількість інформації, що може містити PSD файл, сильно збільшує його величину.

BMP

Формат BMP один з перших графічних форматів. Його розпізнає будь-яка програма працююча із графікою, підтримка формату інтегрована в операційні системи Windows і OS/2.
BMP зберігає дані з глибиною кольору до 48 біт і максимальним розміром 65535?65535 пікселів. На даний момент формат BMP практично не використовується ні в інтернеті (JPG займає у рази менше місця), ні в поліграфії (TIFF справляеться з спеціалізованими завданнями краще).

GIF

Формат GIF був створений на зорі інтернету для обміну зображеннями. Він може містити стислі без втрати якості зображення у форматі до 256 кольорів. Формат GIF ідеально підходить для креслень і графіків, а так само підтримує прозорість і анімацію.
Так само GIF підтримує стиск без втрати якості.

PNG

Формат PNG створений як для поліпшення, так і для заміни формату GIF графічним форматом, що не вимагає ліцензії для використання. На відмінно від GIF, в PNG є підтримка альфа-каналу та можливість зберігати необмежену кількість кольорів.
PNG стискає дані без втрат, що робить його дуже зручним для зберігання проміжних версій оброблених зображень.

JPEG 2000 (або jp2)

Новий графічний формат, створений на заміну JPEG. При однаковій якості зображення розмір файлу у форматі JPEG 2000 на 30% менший, ніж JPG.
При сильному стиску JPEG 2000 не розбиває зображення на квадрати, характерні формату JPEG. На жаль, на даний момен цей формат слабо розповсюдженний і підтримується тільки браузерами Safari і Mozilla/Firerox (через Quicktime).